Dowiedz się czyj to numer telefonu

Jeśli nasz telefon brzęczy, po prostu go odbieramy. Jednak często nie mamy pojęcia, czy powinniśmy to na pewno uczynić, ponieważ obcy jest nam numer, jaki wyświetla się na ekranie. Zwykle chcemy odkryć właściciela nieznanego numeru, dlatego odbieramy telefon, a wtedy sygnał nierzadko się urywa. Da się mimo tego w inny sposób poznać dzwoniącego rozmówcę. Jak to zrobimy?

Po pierwsze, zaniechajmy przeglądania książek z numerami, bo one już od lat nie spełniają najważniejszych funkcji. Dobrze zrobimy, gdy skorzystamy z sieci i z jej pomocą dowiemy się, do kogo należy ten numer. W wirtualnej przestrzeni napotkamy dziś specjalne portale internetowe, które interesują się jedynie numerami telefonów – poznają je, oznaczają i piszą, do jakiej osoby one należą. Wejdźmy więc na taką witrynę i potem wklepmy do odpowiedniej rubryki numer, jaki ciągle do nas telefonuje. Prawdopodobnie szybko otrzymamy wiadomość zwrotną mieszczącą informacje na temat konkretnego numeru. Warto wspomnieć, że takie portale są uzupełniane nie jedynie przez ich właścicieli, ale także przez zwykłych ludzi. Oni oceniają numery, określają, do jakiej osoby one mogą należeć i zaznaczają, czy są one bezpieczne. My także możemy publikować wiadomości o nietypowych numerach, by w jakimś sensie pomóc innym ludziom. Na pewno warto to robić właśnie w Internecie.

Jeśli więc wciąż nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, postarajmy się po prostu znaleźć go dzięki sieci. Wiele witryn internetowych zaprezentuje nam konkretnie, kto może być posiadaczem danego numeru, więc musimy jedynie wziąć informacje z tych witryn. Czyńmy tak zawsze, jeśli zaczniemy się wahać, czy powinniśmy bez obaw odbierać swój telefon. Dobrze w końcu zawsze dmuchać na zimne.

Metody na odkrycie właściciela numeru telefonu

Telefony komórkowe pojawiły się na świecie już wiele miesięcy wstecz, a i tak dalej są bardzo popularnymi urządzeniami. Ludzie telefonują z nich praktycznie bezustannie, aby porozumieć się z przyjaciółmi, wysłać do nich sms-a lub usłyszeć znajomy głos. Jednakże nawet popularne komórki mogą być czasami pewnym zagrożeniem, bo z nich korzystają również bandyci oraz naciągacze. Oni dzwonią z nieznanych nikomu numerów, jakie mimo wszystko da się dość szybko odkryć kogo to numer telefonu.

Oczywiście najprościej byłoby zatelefonować pod nieznany numer, jednak często taki krok nie będzie za bardzo efektywny. Jeżeli on się nie sprawdza, bo dzwoniący nie odbiera, trzeba w inny sposób rozpoznać, do kogo należy ten numer. Czasem trzeba tylko wklepać numer do wyszukiwarki internetowej i zajrzeć później na różnorodne portale, aby odkryć rozmówcę. Są nawet specjalistyczne strony internetowe, które mieszczą w sobie niemalże wszystkie podejrzane numery, opisują je i wystawiają im oceny. Każdy powinien z nich zrobić użytek, a nawet własnoręcznie stworzyć opinię o niebezpiecznym numerze. A jeśli nawet taka strona nie posłuży danej osobie, a ją dalej będą nękać ciągłe sygnały, zawsze może ona zgłosić się na policję. W skrajnych sytuacjach na pewno powinno się tak zadziałać, aby dowiedzieć się, co to za numer dzwonił oraz odkryć dane osobowe nieznanego rozmówcy. Głuche telefony nigdy nie są w końcu czymś przyjemnym, więc warto z nimi zawalczyć.

W obecnych czasach praktycznie każdą sprawę można już spokojnie załatwić. Choćby teoretycznie obce numery da się błyskawicznie rozpoznać, aby osądzić, czy są one na pewno bezpieczne. W takim celu wystarczy wejść na specjalną witrynę internetową, zatelefonować pod nieznany numer lub nawiązać kontakt z komendą.