Znajdź nr tel

Czyj to numer telefonu

Nawet jeżeli nasza książka z numerami jest wypełniona po brzegi, na pewno nie posiadamy numerów do wszyściutkich osobników, którzy przebywają w naszej okolicy. Czasem namyślamy się więc, kto dzwoni, jeśli na ekranie telefonu widnieje obca kombinacja cyfr.

Zwykle w takich momentach po prostu nie odbieramy, bo nie lubimy rozmawiać z nieznajomymi osobami. Mimo wszystko jeśli nieznany nam numer zadzwoni po raz drugi, zechcemy dowiedzieć się, jaka osoba może być jego właścicielem. Jak więc to odkryjemy?

Nie musimy od razu lecieć na policję, bo przecież nie każde obce telefony tworzone są przez oszustów. Często nieznajomy numer telefonu może przynależeć do człowieka z naszej wielkiej rodziny, jaki jedynie wymienił aparat telefoniczny lub wybrał nowego operatora.

A jeżeli posiadamy dostęp do sieci, samodzielnie sprawdzimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy po prostu wpisać kombinację cyfr do sprawdzonej wyszukiwarki lub od początku zrobić użytek z witryny, która zajmuje się testowaniem i opisywaniem różnych numerów. Ona tylko powie nam samym, co to za numer i do jakiej osoby on prawdopodobnie należy. Wtedy samodzielnie zdecydujemy, czy chcemy odebrać dziwne połączenie.

Zwykle jednak powinniśmy odbierać nawet takie dziwne telefony. Jeżeli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy nawet przez przypadek zablokować telefon kolegi, jaki potrzebuje naszej porady.

do kogo należy numer telefonu komórkowego

Telefony komórkowe pojawiły się na świecie już wiele miesięcy temu, a i tak dalej są wyjątkowo popularnymi sprzętami. Ludzie telefonują z nich praktycznie bezustannie, by skontaktować się z przyjaciółmi, przesłać do nich sms-a lub usłyszeć czyiś głos. Niestety, nawet popularne komórki są nierzadko pewnym niebezpieczeństwem, bo z nich korzystają również bandyci i wyłudzacze. To oni telefonują z nieznanych nikomu numerów, jakie jednak da się w miarę prędko rozpoznać.

Bez wątpienia najłatwiej byłoby zadzwonić pod nieznany numer, jednak zwykle taki krok nie będzie za bardzo pożyteczny. Jeżeli on nie działa, bo dzwoniący nie odbiera, należy w inny sposób rozpoznać, do kogo należy ten numer. Czasami trzeba tylko wpisać numer do wyszukiwarki internetowej (reverse number lookup) i zajrzeć później na różnorodne strony, by odkryć dzwoniącego. Istnieją nawet specjalne witryny wirtualne, jakie skupiają u siebie praktycznie wszystkie podejrzane numery telefonów, opisują je i stawiają im noty. Każdy powinien z tych stron zrobić użytek, a także samodzielnie napisać recenzję o niebezpiecznym numerze. A jeżeli jednak taka strona nie pomoże jakiejś osobie, a ją dalej będą nękać głuche sygnały, zawsze może ona zgłosić się na komendę. W skrajnych sytuacjach na pewno powinno się tak zadziałać, by dowiedzieć się, co to za numer dzwonił i odkryć tożsamość nieznanego dzwoniącego. Nękające telefony nigdy nie są w końcu czymś przyjemnym, więc warto z nimi zawalczyć.

W obecnych latach praktycznie każdą sprawę da się już bez problemu załatwić. Choćby pozornie obce numery telefonów da się błyskawicznie odkryć, by osądzić, czy będą one na pewno bezpieczne. W takim celu należy wejść na odpowiednią witrynę wirtualną, zadzwonić pod konkretny numer lub nawiązać kontakt z komendą.

do kogo należy ten numer telefonu

Od razu zrezygnujmy z przepatrywania książek z numerami, gdyż te pisma już od lat nie wypełniają najważniejszych funkcji. Lepiej postąpimy, jeśli podłączymy się do sieci i z jej pomocą odkryjemy, do kogo należy ten numer. W wirtualnej [przestrzeni znajdziemy dziś specjalne strony wirtualne, jakie zajmują się jedynie numerami telefonów – poznają je, oznaczają i zaznaczają, do jakiej osoby one mogą należeć. Zajrzyjmy więc na taką witrynę , a następnie wpiszmy do jej komórki numer, jaki ciągle do nas wydzwania. Prawdopodobnie błyskawicznie otrzymamy odpowiedź mieszczącą dane na temat danego numeru. Warto zauważyć, że takie strony są uzupełniane nie tylko przez ich twórców, ale również przez zwykłych ludzi. To oni komentują numery, określają, do jakiej osoby one mogą należeć i ustalają, czy będą one bezpieczne. My sami również możemy publikować wiadomości o różnorodnych numerach, by w pewnym stopniu pomóc innym ludziom. Na pewno warto to robić właśnie w Internecie.

Jeżeli więc dalej nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, spróbujmy zwyczajnie znaleźć go przez internet. Wiele portali internetowych pokaże nam dokładnie, kto może być właścicielem takiego numeru, więc musimy tylko wziąć informacje z takich stron. Róbmy to za każdym razem, jeśli będziemy się zastanawiać, czy powinniśmy spokojnie odbierać swoją komórkę. Lepiej w końcu zawsze dmuchać na zimne.